UEFA C Antrenör Eğitim Programı’nın 2. Aşaması İstanbul’da Başladı

Türkiye Futbol Federasyonu Resmi İnternet Sitesi – Milli Takımlar, Süper Lig, Puan cetveli, Fikstür,TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig, Ligler, Ziraat Türkiye Kupası, Futbol, Bilgi Bankası, Haberler, Futbolcular, Teknik Adamlar, Oyuncular, Hakemler, Maçlar, Statlar, Cezalar, Müsabaka programları

UEFA C Antrenör Eğitim Programı’nın 2. Aşaması İstanbul’da Başladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.11.2023
0
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü’nün antrenör eğitim programlarına eklemek için uzun süredir yoğun çaba harcadığı UEFA C Antrenör Eğitim Programı’nın 2. aşaması İstanbul’da başladı.

UEFA Eğitim Sorumlusu Les Howie’nin gözetmen olarak katıldığı ilk aşama programda aday antrenörlere; Grassroots Antrenörlüğü ve Futbol Liderliği, Yaş Gruplarına Göre Etkinlik Planlaması, Hareket Eğitimi, Öğrenme ve Öğretim Yöntemleri, Teknik, Beceri ve Dar Alan Oyunları konu başlıklarında eğitimler verilmişti.

Temmuz ayında gerçekleştirilen ilk aşama sonrası ara süreçte staj çalışmaları ile antrenörlük becerilerini geliştiren aday antrenörler, zoom toplantıları ile çalışmalarını antrenör eğitimcileri ile paylaştı. İkinci etap eğitimlerinde Fonksiyonel, Dar alan Oyunları, Oyunun Bölümleri, 11v11 saha çalışmalarının yanı sıra “Antrenman Kavramı ve Yüklenme Prensipleri”, “Yaş Gruplarına göre Antrenman Planlaması”, “Maç günü Planlaması” ve “İletişim” konuları aday antrenörler tarafından antrenör eğitimcileri gözetiminde interaktif olarak ele alınacak.

20-24 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak UEFA C 2. etap eğitiminde; Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt, antrenör eğitimcileri Nur Mustafa Gülen, Aytürk Kıyıcı, Tuğçe Mercan, Bilgesu Aydın görev alıyor. UEFA C Antrenör Eğitim Programı ile eş zamanlı olarak Antrenör Eğitimcileri Hizmet İçi Güncelleme Programı antrenör eğitimcileri Furkan Köseoğlu, Aşkın Çift, Benjamin Fuchs, Altan Aksoy, Aydın Yılmaz, Erkan Ferin, Ahmet Gün ve Sercan Görgülü’nün katılımı ile gerçekleştiriliyor.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin yaptığı değerlendirmede, “UEFA yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde eğitim programlarımıza UEFA Kaleci B ve UEFA C antrenör lisansını kazandırmak adına çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. UEFA C antrenör eğitim programlarında görev alacak antrenör eğitimcilerinin iç eğitim programı da bu eğitim sürecinde eş zamanlı olarak yapılıyor. 8 TFF eğitimcisinin katıldığı program, ocak ayında UEFA eğitimcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan UEFA C Eğitimcilerinin Eğitimi programına ön hazırlık olarak planlandı.” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.