U19 Millî Takımımız, Yunanistan Karşısında

Türkiye Futbol Federasyonu Resmi İnternet Sitesi – Milli Takımlar, Süper Lig, Puan cetveli, Fikstür,TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig, Ligler, Ziraat Türkiye Kupası, Futbol, Bilgi Bankası, Haberler, Futbolcular, Teknik Adamlar, Oyuncular, Hakemler, Maçlar, Statlar, Cezalar, Müsabaka programları

U19 Millî Takımımız, Yunanistan Karşısında
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.11.2023
0
A+
A-

U19 Millî Takımımız, UEFA Avrupa U19 Şampiyonası eleme turu son maçında bugün Yunanistan ile karşılaşacak. Antalya’da Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde oynanacak müsabaka saat 16.00’da başlayacak ve TFF YouTube kanalından canlı yayınlanacak. Grubumuzun diğer maçında Belarus ile Litvanya aynı saatte karşı karşıya gelecek.

UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Eleme Turu’nda 8. Grup’tayız

Türkiye, UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Eleme Turu’nda 8. Grup’ta Yunanistan, Belarus ve Litvanya ile mücadele ediyor. 13 grupta ilk iki sırayı alacak takımların yanı sıra en iyi üçüncü takımla birlikte sıralamada birinci sırada bulunan Portekiz, 2024 bahar aylarında Elit Tur’da yer alacak.

Elit Tur’da gruplarını lider bitiren 7 takımın yanı sıra ev sahibi Kuzey İrlanda, 2024 yazında finallerde karşı karşıya gelecek. Ev sahibi Kuzey İrlanda, 2024 yazındaki finallere doğrudan katılacak.

U19 Millî Takımımızın UEFA Avrupa U19 Şampiyonası eleme turu maçları aday kadrosuna şu oyuncular bulunuyor:

Kaleciler: Deniz Ertaş (Tümosan Konyaspor), Mert Furkan Bayram (Altınordu), Mehmet Şamil Öztürk (Mondihome Kayserispor)

Defans: Ali Turap Bülbül (Galatasaray A.Ş.), Hasan Berat Kayalı (Altınordu), Efe Sarıkaya (Altay), Yiğit Fidan (Bursaspor), Haluk Mustafa Tan (Yılport Samsunspor), Enes Albak (Yılport Samsunspor), Emirhan Başyiğit (Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş.), Berkay Yılmaz (SC Freiburg)

Orta Saha: Bera Çeken (SV Sandhausen), Muhammet Ali Özbaskıcı (Yılport Samsunspor), Baran Ali Gezek (Mondihome Kayserispor), Furkan Yöntem (Altınordu), Diren Dağdeviren (TSG 1899 Hoffenheim), Yusuf Sertkaya (Bursaspor), Emir Bars (PSV Eindhoven)

Forvet: Jamal Camcı (FC Basel), Engin Poyraz Efe Yıldırım (Trabzonspor A.Ş.), Semih Kılıçsoy (Beşiktaş A.Ş.), Hüseyin Ertürk (SK Beveren), Kaan İnanoğlu (MSV Duisburg)

Teknik Direktör: Soykan Başar

Maç Programı:

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stad / Şehir

15.11.2023 – 13.00

Belarus

1-0

Yunanistan

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi 2 nolu saha / Antalya

15.11.2023 – 16.00

Türkiye

3-1

Litvanya

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi 1 nolu saha / Antalya

18.11.2023 – 13.00

Yunanistan

2-1

Litvanya

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi 2 nolu saha / Antalya

18.11.2023 – 16.00

Türkiye

3-1

Belarus

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi 1 nolu saha / Antalya

21.11.2023 – 16.00

Yunanistan

Türkiye

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi 1 nolu saha / Antalya

21.11.2023 – 16.00

Litvanya

Belarus

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi 2 nolu saha / Antalya

UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Eleme Turu 8.Grup Puan Durumu

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

P

1.TÜRKİYE

2

2

0

0

6

2

6

2.YUNANİSTAN

2

1

0

1

2

2

3

3.BELARUS

2

1

0

1

2

3

3

4.LİTVANYA

2

0

0

2

2

5

0

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.