Premier Lig Haberleri | Everton’a yeniden puan silme cezası!

Premier Lig’de kar ve finansal sürdürülebilirlik kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 10 puan silme cezası alan Everton’ın yeniden puan silme cezası alabileceği öne sürüldü.

Premier Lig Haberleri | Everton’a yeniden puan silme cezası!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.11.2023
0
A+
A-

AJANSSPOR – HABER

Premier Lig ekiplerinden Everton, bir kez daha puan silme cezasıyla karşı karşıya. The Times’ta yer alan habere göre, Everton’ın 2022-2023 sezonuna ait mali kayıtları Premier Lig yönetimine sunmaya hazırlandığı ve son tarihin 31 Aralık olarak belirlendiği aktarıldı.

Bu Videoya Göz Atabilirsiniz

Yaz aylarında getirilen yeni düzenlemeler kapsamında, mali kuralların ihlallerinin hızlı bir şekilde takip edileceği ve sezon sona ermeden önce ele alınacağı iddia edildi.

Yeniden puan cezası

Everton’ın puan silme cezası almasına neden olan hesaplama sisteminin yeni değerlendirmede de kullanılabileceği bu nedenle Merseyside ekibinin yeniden puan cezası alabileceği öne sürüldü.

10 puan silme cezası

Everton, 2021-2022 sezonunda finansal kar ve sürdürülebilirlik kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle geçtiğimiz haftalarda 10 puan silme cezası almıştı.

Everton’ın Premier Lig’deki puan durumu

Puan silme cezası öncesi Premier Lig’de 14 puan toplayan Everton, 10 puanın silinmesinin ardından 4 puana düşmüştü. İngiliz ekibi, şu anda 13 haftası geride kalan Premier Lig’de 4 puanla 19. sırada yer alıyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.