Kıragası: “Kadın Futbolu İçin Bugün Büyük Bir Adım Daha Atılmıştır”

Türkiye Futbol Federasyonu Resmi İnternet Sitesi – Milli Takımlar, Süper Lig, Puan cetveli, Fikstür,TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig, Ligler, Ziraat Türkiye Kupası, Futbol, Bilgi Bankası, Haberler, Futbolcular, Teknik Adamlar, Oyuncular, Hakemler, Maçlar, Statlar, Cezalar, Müsabaka programları

Kıragası: “Kadın Futbolu İçin Bugün Büyük Bir Adım Daha Atılmıştır”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.12.2023
0
A+
A-

UEFA Uluslar C Ligi’ni 6’da 6 yaparak bitiren Kadın A Millî Takımımızda Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. Mersin’deki Gürcistan maçının çok güzel bir tesadüfe denk geldiğini vurgulayan Kıragası, “Ulu Önder Mustafa Atatürk önderliğinde Türk Kadınına 89 yıl önce tam da bugün Seçme ve Seçilme Hakkı verildi. Bir çok Avrupa ülkesinden önce bu hakkı tanıma vizyonu olan bir neslin çocukları olarak bugünkü galibiyetimiz daha da anlamlandı. UEFA Uluslar C Ligi maçlarını kayıpsız geçmek istiyorduk. Gürcistan için bu maç çok önemliydi. Çünkü grup ikinciliğini garantilemek istiyorlardı. Agresif bir futbol oynayacaklarını biliyorduk. Bunun üzerine çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Ancak oyuncularımız baştan sona üstün bir mücadele sergiledi. Pas oyununu çok iyi yaptık, geçişleri çok iyi yaptık. Neticesinde maçı kazandık. Uzun bir yenilmezlik serisi elde ettik. Oyuncularıma, teknik heyete ve takım personeline verdikleri katkılardan ötürü çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum”

Turnuva maçlarını gol yemeden tamamladıklarını hatırlatan Kıragası, “Bu serüvende her daim yanımızda olan yol arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Kaleci antrenörümüz Sinan Sevim hocamıza çok teşekkür ediyorum. Kalecilerimizi çok iyi motive etti. Kadın futbolunun gelişmesinde çok kıymetli emekleri olan Begüm Üresin ve Hilal Başkol hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Alper Aşçı, Oğuz Yıldırım hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizlerin gelişmesinde büyük emekleri olan Sayın Başkanımız Mehmet Büyükekşi ve Kadın Futbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Şafak Müderrisgil başta olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Bizlere sınırsız destek oldular. Kadın futbolunun gelişimi için gerçekten çok iyi niyetle, çok kıymetli emekler veriyorlar. Sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Her daim yanımızdalar ve bizlere çok büyük destek oluyorlar. Bize bir bardak su veren, tribünde bayrak sallayan, bizleri alkışlayan ve destek olan ismini sayamadığım herkese gönülden teşekkür ediyoruz. Mersin’de susmadan bizi destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Kadın A Millî Takımımız, gol yemeden ve 6’da 6 yaparak bugün UEFA Uluslar B Ligi’ne yükseldi ve gerçekten ülkemizde kadın futbolu için çok büyük bir adım atıldı. Bundan sonra gelişimimiz inşallah yukarı şekilde devam edecektir.” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.