Gerard Pique’nin eski eşi Shakira vergi kaçakçılığından ceza aldı!

İspanya Ligi takımlarından Barcelona’nın eski futbolcusu Gerard Pique’nin eski eşi pop yıldızı Shakira vergi kaçakçılığından ceza aldı. İşte detaylar.

Gerard Pique’nin eski eşi Shakira vergi kaçakçılığından ceza aldı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.11.2023
0
A+
A-

Aktif futbol kariyerini 1 Ocak 2023 tarihinde sonlandıran Barcelona eski oyuncusu Gerard Pique’nin eski eşi şarkıcı ve pop yıldızı Shakira’nın vergi kaçakçılığından ceza aldığı öğrenildi.

Bu Videoya Göz Atabilirsiniz

Shakira 7.3 milyon Euro para cezası aldı

Euro News sitesinde yer alan habere göre; Pop yıldızı Shakira, vergi dolandırıcılığı davasında suçunu kabul ederek, 7.3 milyon Euro para cezası aldı.

Cezaevine girme riski ortadan kalktı

Shakira, Barcelona’da görülen davanın ilk gününde İspanyol yetkililerle anlaşmaya vararak cezaevine girme riskini ortadan kaldırdı. Kolombiyalı sanatçının alacağı üç yıl ertelenmiş hapis cezası paraya çevrilecek.

Mahkemenin verdiği bilgiye göre, bu ceza 7.3 milyon Euro’nun üzerinde bir meblağa tekabül ediyor.

“Savaşlarımı seçmek zorundayım”

Shakira, yaptığı açıklamada, “Savaşlarımı seçmek zorundayım ve şu anda benim için en önemlisi, çocuklarımın dolu dolu bir hayat yaşamalarını sağlamak için elimden gelen her şeyi yapmak” dedi.

17.2 milyon Euro ödedi

Grammy ve Latin Grammy ödüllü sanatçı, bu dava kapsamında durumunu düzene sokmak amacıyla İspanyol vergi makamlarına halihazırda 17.2 milyon Euro ödedi.

Suçunu kabul etti

Mahkemeye gelen 46 yaşındaki dünyaca ünlü yıldız, mahkeme başkanı Jose Manuel del Amo’ya suçunu kabul ettiğini ve verilen cezaları kabul ettiğini söyledi.

Duruşma 8 dakika sürdü

Shakira, 2012-2014 yılları arasında İspanyol hükümetine 14,5 milyon Euro vergi ödememekle suçlandığı altı suçlamayı kabul ettiğini teyit etmek için “evet” cevabını verdi.

Takip eden haftalarda 100’den fazla tanığın dinleneceği duruşma sadece sekiz dakika sürdü.

“Paradise Papers”da adı geçiyordu

Savcılar, Temmuz ayında şarkıcı için sekiz yıl iki ay hapis cezası ve 24 milyon Euro para cezası talep etmişti.

Shakira’nın avukatları, Kasım 2022’de yaptığı açıklamada, Shakira’nın söz konusu dönemde ülke içinde yılda 60 günden fazla bulunmadığını; mali mukim olarak kabul edilmesi için yılın yarısını İspanya’da geçirmiş olması gerektiğini savundu.

Shakira, 2012-2014 yılları arasında, bir kişinin vergi mükellefi olarak kabul edilmesi gereken eşiğin üzerinde, yılda 183 günden fazla İspanya’da yaşadı. 2019 yılında sorgulandığında masum olduğunu savunan Shakira, geçen yıl davanın düşürülmesi için yaptığı temyiz başvurusunu kaybetti.

Shakira’nın adı, aralarında Madonna ve U2’dan Bono gibi müzik dünyasının ünlü isimlerinin de bulunduğu çok sayıda kişinin vergi kaçırma ağlarına ilişkin sızdırılan “Paradise Papers”da yer almıştı.

Shakira’nın Barcelonalı eski futbol yıldızı Gerard Pique’den Milan ve Sasha adında iki çocuğu var. Çift, geçen yıl 11 yıllık ilişkilerini bitirmeden önce Barselona’da birlikte yaşıyordu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.