Galler – Türkiye A Millî Maçı Taraftar Bilgilendirmesi

A Milliler Ana sayfa

Galler – Türkiye A Millî Maçı Taraftar Bilgilendirmesi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.11.2023
0
A+
A-

Değerli taraftarlarımız,

Maç için Cardiff City Stadyum kapıları saat 17.45’te açılacaktır.

Maç biletlerinin tamamı satıldığı için stadyumun çevresinde ve şehir trafiğinde aşırı yoğunluk beklenmektedir. Stadyuma zamanında ulaşım için oluşacak bu yoğunluğun dikkate alınmasında yarar bulunmaktadır.

Stadyuma girişler, bilet kontrolü sonrası seyircilerin detaylı üst araması yapılarak gerçekleşecektir.

TFF’den bilet alan taraftarlarımız, stadyumun Güney Doğusunda bulunan Misafir Seyirci Tribünü girişi olan “Gate 12” isimli kapıdan giriş yapacaklardır.

ULAŞIM:

Taraftarlarımız Cardiff City Stadına şehir merkezinden yürüyerek 30 dakikada ulaşabilir. Ayrıca stadyuma ulaşmak için tren veya takside kullanabilir.

Tren: Taraftarlarımız Cardiff City Stadyumuna gelmek için trene Cardiff Central Station’dan binmeli ve Grangetown Station’da inmeleri gerekmektedir. Bu seyahat yaklaşık 5 dakika sürmektedir. Cardiff City Stadyumu Grangetown İstasyonundan yaklaşık 1 mil uzaklıktadır. İstasyondan stadyuma yürüyerek yaklaşık 16-18 dakikada ulaşılmaktadır. Tren ile ilgili daha detaylı bilgiye; tfw.wales ile thetrainline.com sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Taksi: Taraftarlarımız Cardiff City Stadyumuna gelmek için taksi de kullanabilir. Taraftarlarımız, Cardiff Central Station’dan taksiye bindikleri takdirde yolculuk normal trafik koşullarında 8 dakika sürmekte, taksi ücreti de 8-10 İngiliz Pound’u tutmaktadır.

Stadyuma A4 kâğıdından büyük çanta, sırt çantası vb. malzemeler kesinlikle alınmayacaktır.

Cardiff’te şehir merkezi ve stadyumlarda meşale kullanılması yerel kanunla yasaklanmıştır. Herhangi bir ceza ve cezai yaptırımla karşılaşmamak için taraftarlarımızın şehir merkezi ve stadyumda meşale yakmaması önem arz etmektedir. Bu nedenle, stadyum alanına meşale getirilmemesi, sahaya fırlatılabilecek yabancı cisim getirilmemesi, herhangi bir yanıcı yakıcı cisim getirilmemesi önemle rica olunur. Bu yasak maddeleri içeri sokmaya çalışan kişiler hakkında Cardiff Polisi tarafından yasal işlem uygulanacağı belirtilmiştir.

Stadyum Misafir Taraftar bölümüne boyu 1.50 metreyi geçmeyen sadece Türk bayrağı alınacağı başka bayrakların kabul edilmeyeceği belirtilmiştir. Bayrakların sopalarının ince plastik boru olması önemlidir.

Stadyumda tribünlerde, merdivenlerde durulmaması, geçiş yollarının kapatılmaması, yasaklı maddeleri sokup sportif davranış dışına çıkılmaması, ülkemizin ceza alıp diğer maçlarda seyircisiz oynamaması adına önemlidir.

Girişlerde ve gerekli mahallerde Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından görevlendirilen Türk polislerimiz Cardiff polisine yardımcı olmak ve gözlem yapmak adına görev alacaktır.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.