Fatih Terim “Fon” sessizliğini bozdu! Avukatlarından açıklama

Fatih Terim, Seçil Erzan’ın Terim’in adını kullanarak oluşturduğu iddia edilen dolandırıcılık fonuyla ilgili sessizliğini bozdu. Terim’in avukatları açıklama yaptı.

Fatih Terim “Fon” sessizliğini bozdu! Avukatlarından açıklama
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.12.2023
0
A+
A-

Denizbank şube müdürü Seçil Erzan’ın oluşturduğu fonla futbol ve iş dünyasından birçok ünlü ismi dolandırmasıyla ilgili açılan soruşturma devam ediyor. Erzan’ın kişileri fona çekmek için Terim’in adını kullandığı iddia edilirken, basında fonun adına “Fatih Terim fonu” denildi. Galatasaray’ın efsane teknik direktörü Fatih Terim ise fon dolandırıcılığı ile ilgili sessizliğini bozdu.

Bu Videoya Göz Atabilirsiniz

Terim’in avukatlarından açıklama geldi

Fatih Terim’in avukatları, medyada yer bulan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Basında “Fatih Terim fonu” olarak yer alan haberler için “müvekkilimizi rencide etmekte ve şahsi itibarına leke sürmektedir” denildi.

Sabah’ın haberine göre Fatih Terim’in avukatlarından yapılan açıklamaya, “Son günlerde müvekkil ve ailesi ile ilgili yazılı/görsel basın ile sosyal medyada çıkan haber, yorumlara ilişkin kamuoyunu aydınlatma ve açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur” ifadeleri ile başlandı.

“İddianamede ‘Fatih Terim Fonu’ diye bir tespit yoktur”

Açıklamada, “Öncelikle belirtmek gerekir ki; basında adı geçen Şube müdürünün oluşturduğu iddia edilen fondan ‘Fatih Terim Fonu’ diye söz edilmekte ise de konuyla ilgili kamu otoriteleri olan BDDK ve SPK incelemelerinde ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen ve İstanbul 41.Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede ‘Fatih Terim Fonu’ diye bir tespit , belge bulunmamaktadır” denildi.

“İfadenin kullanılması müvekkilimizin itibarına leke sürmektedir”

Açıklamanın devamında ise “Müvekkilimizle ilgisi olmadığı yasal ve idari kurumlarca tespit edilen ve dava dosyasında hiç bahsi geçmeyen ‘Fatih Terim Fonu’ ifadesinin basın tarafından ısrarla kullanılması, müvekkilimizi rencide etmekte ve şahsi itibarına leke sürmektedir. Bu dayanıksız ve saldırı niteliğindeki ifadenin kullanılmaya devam etmesinin hukuki sonuçlar doğuracağı izahtan varestedir” ifadeleri kullanıldı.

“Müvekkilin hesaplarındaki paralar alın teriyle kazandığı paralardır”

Ayrıca Terim’in mal varlığıyla ilgili “Müvekkilin Banka hesaplarında bulunan ya da bulunmayan paraların kaynağı, kamu denetimine açık kurum (TFF) ve Spor kulüplerinden (Galatasaray) almış olduğu ve son kuruşuna kadar vergisi ödenmiş kelimenin tam anlamıyla alın teriyle kazanmış olduğu paralardır. Bununla ilgili olarak karapara imasında bulunmak son derece çirkin ve aynı zamanda suç teşkil eden ifadelerdir” açıklaması yapıldı.

“Magazinsel yaklaşımlar müvekkili ve ailesini rencide etmektedir”

Seçil Erzan ile Fatih Terim arasında ilişki olabileceği yönünde çıkan iddialar için ise “Müvekkil ve ailesi ile sanık arasında sıra dışı özel bir yakınlık olduğu yönündeki iddialar ise külliyen asılsız olup bu tür magazinsel yaklaşımlar müvekkili ve ailesini son derece rencide etmektedir. Müvekkilin kişiliğinden ve kariyerinden kaynaklanan geniş bir sosyal çevresi bulunmakta olup bunlarla yemek yemesinde, evlerine misafir olmasında, düğünlerine davet edilmesinde bir art niyet aranması, imalarda bulunulması basın ve ifade özgürlüğünün sınırlarını aşmaktadır” denildi.

Son olarak,

  • “Fatih Terim Fonu ifadesi içeren yazılı/görsel basın ile sosyal medya da bulunan tüm içeriklerin derhal kaldırılmasını bunun kullanılmaya devam edilmesi halinde ise hukuki ve cezai yollara başvurulacağını,
  • Bankacılık Kanunun 159. Maddesinde düzenlenen ‘Bankaya ve Müşterilere ait sırların 3. Kişilerce açıklanmaması hükmü’ ile Türk Ceza Kanunu 136. Maddesinde düzenlenen ”Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına vermeme, yaymama’ hükmüne titizlikle uyulmasını, varsa bu tür içeriklerin kaldırılmasını,
  • Bu açıklama öncesi ile sonrasında müvekkille ilgili mesnetsiz ve iddianame dışı haber, yorum ve görsel sahipleri hakkında hukuki ve cezai sürecin sonuna kadar kullanılacağını,
  • Müvekkilin ve ailesinin özel hayatlarına ve kişilik haklarına saldırı teşkil eden haber ve yorumlara itibar edilmemesini özellikle belirtiriz” denildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.