Konutta en popüler ilçe Beylikdüzü

Ekim ayındaki konut satışları geçen yıla göre kayda değer biçimde düştü. İstanbul’da Beylikdüzü, Ankara’da Çankaya ve Bursa Osmangazi en popüler lokasyonlar oldu.

Konutta en popüler ilçe Beylikdüzü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.11.2023
0
A+
A-

Konut satışları ekimde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,7 azalarak 93 bin 761’e gerilerken, 10 ayda yüzde 14,3 düşüşle 993 bin 835 olarak gerçekleşti.

Türkiye genelinde ipotekli konut satışları yüzde 58 azalış göstererek 5 bin 577 olurken, ipotekli satışların toplamdan aldığı pay yüzde 5,9’a geriledi.

KİRALIK FİYATLARI GERİLEDİ

Türkiye genelinde Ekim’de önceki aya göre satılık fiyatlarında artış görülmezken, kiralık konut fiyatları yüzde 4 düştü.

Kiralık fiyatlarında önceki ay da yüzde 4’lük düşüş yaşanmıştı. Kiralık-satılık konut arama trendi Ekim’de satılık konut lehine yükselişe geçti ve aramaların yüzde 56’sı satılık, yüzde 44’ü ise kiralık konutlar için yapıldı.

En çok konut aranan iller arasında İstanbul ilk sırada yer alırken, megakent ilk kez hem satılık hem de aylık fiyat değişiminde görülen düşüşle dikkati çekti.

Ekim’de İstanbul’da önceki aya göre satılık konut fiyatları yüzde 1, kiralıklar ise yüzde 3 düştü.

EN POPÜLER İLÇELER

En çok arama yapılan ilk 10’da satılık konutların fiyatı 4 ilde, kiralıkların ise 6 kentte düşüş gösterdi.

Kiraların en çok düştüğü il yüzde 6 ile Antalya oldu. Beylikdüzü, ilçeler arasında konut arama sıralamasında lider olurken, onu Çankaya ve Bursa Osmangazi izledi.

REKLAM ALANI
Yazar biyografi alanı. Lay on his armour-like back, and if he lifted his head a little he could see his brown belly, slightly domed and divided by arches into stiff sections. The bedding was hardly able to cover it. Lay on his armour-like back, and if he lifted his head a little he could see his brown belly, slightly domed and divided by arches into stiff sections. The bedding was hardly able to cover it and seemed ready to slide off any moment. Yazar biyografi alanı. Could see his brown belly.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.