Emeklilere verilecek ikramiyenin maliyeti açıklandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Muş, çalışmayan emeklilere verilecek 5 bin liralık ikramiyenin maliyetininin yaklaşık 23 milyar lira olacağını bildirdi.

Emeklilere verilecek ikramiyenin maliyeti açıklandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.12.2023
7
A+
A-

Genel Kurulda, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren 86 maddelik kanun teklifi üzerinde görüşmeler devam ediyor.

Bu aşamada TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Mehmet Muş, milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Muş, çalışmayan emeklilere verilecek ikramiyelerle birlikte ilave maliyetin yaklaşık 23 milyar lira olmasının beklendiğini dile getirdi.

EMEKLİLERE 5 BİN LİRALIK İKRAMİYE

Çalışmayan emeklilere, Cumhuriyetin 100. yılında, bir kereye mahsus olmak üzere 5 bin liralık ikramiye verilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışan emeklilerin de kapsama alındığını bildirdi. Ödemelerin yapılaması için Meclis’te görüşülen torba yasanın içinde değerlendirilmesi, onaylanması ve Resmi Gazete’de yayınlaması bekleniyor.

İkramiyeden emekliler gibi dul ve yetim maaşı alanlar ve yaşlılık aylığı alanlar da maaş hak ettikleri yüzde oranında yararlanacaklar. EYT’liler de kapsam içinde bulunuyor.

REKLAM ALANI
Yazar biyografi alanı. Lay on his armour-like back, and if he lifted his head a little he could see his brown belly, slightly domed and divided by arches into stiff sections. The bedding was hardly able to cover it. Lay on his armour-like back, and if he lifted his head a little he could see his brown belly, slightly domed and divided by arches into stiff sections. The bedding was hardly able to cover it and seemed ready to slide off any moment. Yazar biyografi alanı. Could see his brown belly.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.