Görünmezliği buldular!

Çin teknoloji alanında önemli bir buluşa daha imza attı. Bir saat görünmez olsanız ne yaparsın sorusunun cevabını bire bir yaşatacak teknolojiyi buldular. Detaylar haberimizde…

Görünmezliği buldular!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.12.2023
0
A+
A-

Çin Bilimler Akademisi akademisyeni Chu Junhao Pekin’de düzenlenen Süper Bilim Gecesi’nde konuştu. 

GÖRÜNMEZLİK TEKNOLOJİSİNİ BULDULAR

Junhao “Çoklu Optik Gizlilik Yöntemlerinin Etkililik Testi”ni tanıttı. Özel malzemeler kullanarak icat ettikleri “görünmezlik teknolojisini” gösterdi.

GİZLİLİK PELERİNİ

“Gizlilik pelerinini” tanıtan akademisyen Chu Junhao, “Size bunun bir sihir değil, bilimsel bir yöntem olduğunu söyleyebilirim. Gelecekte, Harry Potter’ın görünmezlik pelerini gardıropta günlük bir eşya haline gelecek” dedi.

GÖRÜNMEZLİK TEKNİĞİ

Junhao, “görünmezlik tekniğinin” ışığı düzenli olarak kıran sihirli bir malzeme olan “silindirik ızgaraya” dayandığını söyledi. Malzemenin çok özel olduğunu belirten Junhao, “kırılma indeksinin” görünmez olmak için kullanılabileceğini dile getirdi.

“GÖRÜNMEZLİK GERÇEĞE DÖNÜŞECEK”

Junhano konuşmasını şöyle sürdürdü; “Görünmezlik pelerinini hayata geçirmenin ilkelerinden biri, bir giysi giydiğinizde ve kumaşı havayla aynı kırılma indisine sahip olduğunda günlük yaşamınızda ‘görünmez’ hale gelebilmeniz. Gelecekte görünmezlik teknolojisiyle ‘meta malzemelerin’ giderek gelişmesiyle birlikte, bilim kurgu filmlerindeki “görünmezlik” gerçeğe dönüşecek.”

KAYNAK: HABER7

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.